16. března 2018 v 16:14 | Just Human |  Ten divnej zbytekFň si zabralo místo mém srdci jakožto moje oblíbená samohláska. Ano, pasovala jsem ho na samohlásku, protože souhlásek je moc.

Na písmeno jako takové jsem přišla v momentě, kdy náš učitel matematiky (naprosto zoufalý z naší neschopnosti) prohlásil, že si může bod na úsečce pojmenovat jakkoliv, B, C, D pro něj za něj klidně i Fň, jen ať si to už konečně pojmenujeme. To mě zaujalo natolik, že jsem se výjimečně probrala za svých hlubokých úvah (myslím, že jsem přemýšlela nad tím, jestli pavouk může být natolik tlustý, aby přetrhl pavučinu…). Úsečku jsem si výjimečně narýsovala a doteď mám přes půl stránky napsáno Fň, s tím, že označení bodu na úsečce zabírá větší místo, než úsečka samotná. To probrání bylo pouze dočasné, protože jsem začala přemýšlet, kde v abecedě může tak písmenko Fň být. Myslím, že jsem došla k závěru, že mně abeceda nebaví, že je to diskriminace písmenek, zvlášť písmenka z a ž. Což vážně je. Jsou chudáci poslední, ž občas lidé ani nezmiňují, tak moc je nedůležité!

Každopádně kdybych fň měla někam zařadit, tak by to bylo z ch, protože to je jediné další písmenko, složené za dvou dalších písmenek, tak aby se necítilo odstrčené. Zároveň mu ale nemůžeme upřít prvenství a revoluci, kterou do světa písmenek přineslo, takže ho necháme před fň.
Tentokrát kratší článek a i po dlouhé době, za což se velmi omlouvám. Dnes možná stihnu napsat ještě jeden nebo dva, s tím, že bych ještě jeden chtěla dnes vydat. Děkuji za trpělivost a za to, jak můj blog kontrolujete, vážně mi to zvedlo náladu... Mimochodem, může být pavouk tak tlustý, aby přetrhl pavučinu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama