Konce jsou buď dobré, špatné nebo žádné

16. března 2018 v 22:48 | Just Human

Jakožto malý sedmiletý parchant jsem měla s mou kamarádkou sen, stát se spisovatelkou. V sedmi letech jsem totiž začala aktivně číst a v knížkách ležím dodnes, takže mým velkým snem bylo napsat taky nějakou knížku. Tedy, mým snem je to i dnes, ale stala jsem se realistou a tak nějak mi došlo, že abych napsala knížku, musím vypnout seriály a vážně začít psát.

Nicméně jakožto ten malý sedmi-devíti-desíti-jedenáctiletý parchant jsem se snažila něco napsat. Většinou to byli povídky, měli jednu až dvě A4 'o kvalitě vám toho moc neřeknu, prvním a posledním čtenářem asi budu jen já, pokud to vysloveně nebudete vyžadovat, což nedoporučuji, vážně, je to příšerný. Nebo pokud nebudu stíhat se článkem.

Všechny tyto pokusy napsat povídku měli jeden zásadní problém. V půlce toho příběhu mně samotný příběh přestal bavit. Dochovalo se pět příběhů a ani jeden z nich nemá konec. Což se může třeba u knížky zdát jako menší problém. Na druhou stranu je to originální, ostatní mají konce dobré nebo špatné, tak já nebudu mít žádné. Akorát to tak trochu ruší smysl té knihy a pár lidí by to možná naštvalo, ale tu originalitu prostě neupřete… (Neupřete, páč já jsem Bůh vašich komentářů, takže máte celkem smůlu).

Což v podstatě znamená, že napsat knihu se nyní zdá jako velice vzdálený sen. Ale kdo ví, třeba jednou stvoří má chorá mysl svět, který mně pro změnu nebude nudit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 22. března 2018 v 8:06 | Reagovat

Nenech si vzit svuj sen ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama